Naszą ideą jest codzienne szukanie zachwytów, trening uważnego i świadomego  życia. 

Jesteśmy przekonani, że doskonale pomaga w tym kontakt z naturą, wyjazdy pełne zdrowego, wegetariańskiego jedzenia i warsztatów twórczych.

Wszystko  planujemy  tak, byś miał możliwość, a nie czuł przymus  korzystania z naszych propozycji. 

   

  Rozwijasz się i działasz lub regenerujesz siły w hamaku z książką, albo spacerując z psem po lesie. Wszystko w swoim tempie, słuchając swoich potrzeb i pragnień, by jak najlepiej zregenerować organizm,  zaktywizować siły i cieszyć się życiem.

Pojedź z nami 

  • Ciekawe miejsca. Cisza, spokój, piękno natury.

  • Pyszne wegetariańskie jedzenie.

  • Warsztaty twórcze:

 

cyjanotypia - jedna z najstarszych technik fotograficznych 

 

makrama- sztuka ręcznego wyplatania

 

malarstwo intuicyjne z użyciem żywic 

 

 ręcznie robione świece do masażu z naturalnymi olejkami/ kule kąpielowe

 

las w szkle, ogródki ziołowe i wianki na głowę

warsztaty gitarowe i wspólne jam session

 

taniec- improwizacja taneczna

plenerowe warsztaty ceramiczne

Poczytaj i sprawdź co jeszcze możesz stworzyć i przeżyć!

 

O nas

 

 

  Jesteśmy grupą ludzi którzy rozwijają swoje pasje i starają się ciekawie, z dobrą energią przeżyć swoje życie.

Tańczymy, lepimy w glinie, malujemy, jeździmy na rowerach, wyplatamy makramy, odtwarzamy stare techniki fotograficzne; uwielbiamy podróże, chodzenie po lesie i dobre jedzenie (większości z nas wegetariańskie lub wegańskie).

Na co dzień przekładamy nasze pasje na zawody, pracujemy w teatrach, szkołach fotografii, pracowniach artystycznych, albo rozwijamy nasze małe manufaktury i prowadzimy warsztaty.

Więcej o nas dowiecie się czytając informacje w zakładce INSTRUKTORZY.

 

  Secret Spot to pomysł Dominiki Chochołowskiej- Bocian, która postanowiła zaprosić Was do naszego świata.

Dominika ukończyła ASP w Wrocławiu na wydziale Malarstwa i Rzeźby oraz fakultatywnie ze Scenografii. Ma na swoim koncie wiele wystaw, realizacji scenograficznych i lalek teatralnych. Od paru lat uczy studentów rysunku. Zajmuje się też cyjanotypią i kolażem. Uwielbia wszelkie zieloności, lasy tropikalne i okoliczne. Mech, paprocie, powyginane konary, brzozy i pnącza.

W kuchni, wśród miedzianych garnków i patelni czuje się jaki prawdziwa wiedźma, rozgniata w moździerzu ulubione przyprawy i praży orzechy.

 

 

Pamiętaj, że nie będziemy Cię do niczego zmuszać, pouczać ani nawracać ;) 

Wyjeżdżając z nami, Twoim najważniejszym instruktorem i tak masz pozostać Ty sam.

Nie musisz posiadać żadnych  konkretnych umiejętności czy predyspozycji. Sztuka i twórcze życie pełne zachwytów

i poczucia satysfakcji powinno być dostępne dla każdego. To naturalna potrzeba, która niestety często nam umyka.

Będziesz miał okazję wziąć udział w warsztatach, spróbować wege jedzenia czy skorzystać z innych atrakcji takich

jak: plenerowe kino, spływ kajakowy czy wspólne wypiekanie chleba. Każdy wyjazd to coś innego. Pamiętaj, że to jedynie propozycje, jeśli w tym czasie wolisz posiedzieć sam z książką, zwiedzać okoliczne zamki lub być tylko z Twoją z ukochaną osobą - też świetnie!

Naszą ideą jest codzienne szukanie zachwytów, trening uważnego i świadomego życia. 

Nasze wyjazdy to wędrówki pełne pysznego wegetariańskiego jedzenia i odkrywania nowych pasji.

Broad Peak - czyli  cudowna Patrycja Hefczyńska, realizacja teledysku Dominika Chochołowska - Bocian, tańczy Magdalena Górnicka - Jottard
 

Instruktorzy

Dominika Chochołowska - Bocian

Malarka, scenografka, twórczyni lalek artystycznych i teatralnych. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale

Malarstwa i Rzeźby oraz fakultatywnie Scenografii teatralnej. Instruktorka zajęć artystycznych, menadżer kultury, wegetarianka, miłośniczka natury i literatury. Wykładowczyni Rysunku we Wrocławskiej Szkole Fotografii Afa.

Założycielka Secret Spot.

Magdalena Górnicka- Jottard

Absolwentka Wydziału Tańca w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii (Belgia) oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.

Posiada kwalifikacje pedagogiczne w dziedzinie taniec (CENSA). 

Magdalena specjalizuje się w prowadzeniu zajęć z tańca współczesnego,improwizacji, choreografii, świadomości ciała i ruchu scenicznego. Łączy umiejętności pedagogiczne i pracę artystyczną, tworząc choreografie do spektakli teatralnych, musicali, multidyscyplinarnych przedstawień i autorskich projektów. 

W wolnym czasie podróżuje „za jeden uśmiech” i praktykuje Pilates, którego jest też instruktorką. 

Ewelina Serwiak

Właścicielka sklepu i przestrzeni kreatywnej- Botanika we Wrocławiu.

W swojej pracy inspiruje się naturą. Kocha kwiaty i całą przyrodę. Piękno szczególnie zauważa w jej sezonowości i zmienności.

Gdy podróżuje zawsze zwiedza też parki i ogrody, a swoimi obserwacjami chętnie dzieli się na warsztatach botanicznych. Układa bukiety, plecie wianki i sadzi rośliny.

Agnieszka Mielcarek

Animatorka kultury i właścicielka małej manufaktury Aua. Wyplata makramy i uczy innych tej niezwykłej, relaksującej sztuki. Wegetarianka, założycielka małej domowej dżungli, waleczna i odważna, ciekawa świata.

Katarzyna Bogucka

Ceramiczka z pasji, od kilku lat prowadzi własną pracownię pod Wrocławiem. Organizuje warsztaty, plenery ceramiczne oraz realizuje własne projekty pod marką MOC (Melody of Ceramics). 

Inspiracje czerpie z natury, przenosząc na swoją ceramikę faktury i kolory z otaczającej przyrody.

W swojej pracowni pracuje nad formą i strukturą przedmiotów, starając się stworzyć ceramikę, która oprócz intrygującego kształtu będzie dawała niebanalny dźwięk.

Ada Biernaczyk

Na co dzień zajmuje się strategiami komunikacyjnymi w agencji marketingowej i współtworzy gastronomiczny wegański projekt - PieRogi Vegan we Wrocławiu.

W wolnych chwilach nieustannie wymyśla nowe potrawy, które później wciela w życie. Uwielbia bawić się smakami i teksturami.

Adam Bocian

Rysownik, wegetarianin, miłośnik psów i przede wszystkim zapalony cyklista. Kolarstwo trenuje od 2013 roku. Brał udział w wielu wyścigach szosowych i torowych. 

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tworzy ilustracje do własnych tekstów, często poruszając tematykę izolacji i wykluczenia społecznego.

Michał Szablowski

Kompozytor, instrumentalista i wokalista. Autor ścieżek muzyki do filmów pełnometrażowych z dystrybucją kinową w Polsce i zagranicą ("Za Niebieskimi Drzwiami", "Kolekcja Sukienek", "W absolutnej ciszy"), form reklamowych i krótkometrażowych. Tworzył i wykonywał piosenki w ramach zespołu rockowego ECHOE. Komponował do spektakli teatralnych dla młodego widza. Komponuje i aranżuje piosenki, zajmuje się sound designem i miksem dźwiękowym. Autor projektu muzycznego "Tra La La - pierwsza piosenka Twojego dziecka" skierowanego do rodzin z małymi dziećmi.

Kinga Maciejewska

Reżyserka, animatorka kultury, prowadzi warsztaty teatralne i plastyczne. Reżyseruje i gra spektakle, śpiewa w zespole wokalnym, tworzy lalki teatralne, szyje, praktykuje jogę i uczy się tańczyć tango. Lubi stawiać sobie nowe wyzwania i odkrywać kolejne możliwości.

Mówi: "Tak zaczęła się moja przygoda z kulami kąpielowymi.

Spróbowałam i zakochałam się w prostocie i możliwościach jakie daje mi samodzielne tworzenie kuli kąpielowych. Kule, to idealny prezent dla całej rodziny i chwila relaksu z ulubionym zapachem"

 
Dominika Chochołowska - Bocian

Malarka, scenografka, twórczyni lalek artystycznych i teatralnych. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale

Malarstwa i Rzeźby oraz fakultatywnie Scenografii teatralnej. Instruktorka zajęć artystycznych, menadżer kultury, wegetarianka, miłośniczka natury i literatury.

Poza malarstwem olejnym zajmuje się też cyjanotypią i kolażem. Uwielbia wszelkie zieloności, lasy, mchy , paprocie, powyginane konary i pnącza. Wierzy w magię ;)

W kuchni, wśród miedzianych garnków i patelni czuje się jaki prawdziwa wiedźma: rozgniata w moździerzu ulubione przyprawy i praży orzechy.

Wykładowczyni Rysunku we Wrocławskiej Szkole Fotografii Afa. Założycielka Secret Spot.

WARSZTATY 

MALARSTWO I RYSUNEK INTUICYJNY

W gąszczu codzienności często umyka nam istota życia, co jest dla nas ważne i jacy chcemy być. Na warsztatach spróbujemy to na nowo odnaleźć.
Będziemy czerpać z dobroczynnej mocy pracy twórczej, rozbudzać uśpiony potencjał i bawić się sztuką.

Aby wziąć udział nie musisz posiadać żadnych konkretnych umiejętności.
Wszystkie potrzebne materiały, narzędzia, smakową herbatę i pełną czarodziejskiej atmosfery przestrzeń znajdziesz na miejscu. 

CYJANOTYPIA

 

Cyjanotypia to technika fotograficzna wykorzystująca światłoczułość soli żelaza. Powstała odbitka ma charakterystyczny, piękny odcień błękitu pruskiego.
Fotogram to obraz na materiale światłoczułym, który uzyskano bez użycia specjalnego
urządzenia naświetlającego (aparatu fotograficznego, powiększalnika, naświetlarki itp.), a jedynie poprzez naświetlenie materiału światłoczułego przysłoniętego różnego rodzaju
przedmiotami półprzezroczystymi lub nieprzezroczystymi.
Na warsztatach będziecie mieli okazję zapoznać się z techniką cyjanotypii i stworzyć własne fotogramy na papierze oraz tkaninie.
Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł wykonać dwie prace na papierze akwarelowym, czerpanym oraz na tkaninie.

 
Agnieszka Mielcarek

WARSZTATY 

MAKRAMA-  to starożytna technika plecenia sznurków bez użycia narzędzi. Za pomocą węzłów i wyobraźni, można wyczarować piękną ozdobę na ścianę, wiszący kwietnik, a nawet elementy garderoby. 

W czasie warsztatów każdy będzie mógł stworzyć makamę ścienną, wiszący kwietnik lub niezwykłą biżuterię. Sznurki (różne kolory), gałęzie i korale będą do dyspozycji uczestników.

Wszystkie zajęcia odbywają się w relaksującej, twórczej atmosferze. Popijając lemoniadę albo smakową herbatę. Zajęcia pozwalają oderwać się od codzienności, odnaleźć w sobie zdolności manualne, z których często nie zdajemy sobie sprawy.

Jeśli pogoda dopisuje warsztaty odbywają się na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury.

 
Adam Bocian

Rysownik, wegetarianin, miłośnik psów i przede wszystkim zapalony cyklista. Kolarstwo trenuje od 2013 roku. Brał udział w wielu wyścigach szosowych i torowych. 

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tworzy ilustracje do własnych tekstów, często poruszając tematykę izolacji i wykluczenia społecznego.

WARSZTATY 

Zorganizowany wspólny wyjazd po lesie, albo trasa pełna pięknych górskich widoków. Adam zaplanuje dla Was wycieczkę, która na długo pozostanie w pamięci. 

Zanim wyruszycie, wspólnie przyjrzycie się swoim rumakom. Dostosujecie wysokości, nasmarujecie łańcuchy, dopompujecie koła. Może zdecydujecie się też, ozdobić je zaprojektowanymi przez Adama naklejkami?

Na warsztatach dowiecie się jak przygotować naturalne izotoniki i co warto zabrać ze sobą w trasę. Nie martwcie się, wszystkie potrzebne materiały znajdziecie na miejscu.

Następnego dnia, pod okiem instruktora będziecie mieli okazję wspólnie wykonać pamiątkowe szprychówki, poczytać tematyczną prasę i poradzić się w kwestii treningów i doboru odpowiedniego sprzętu.

 
Magdalena Górnicaka - Jottard

Absolwentka Wydziału Tańca w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii (Belgia) oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada kwalifikacje pedagogiczne w dziedzinie taniec (CENSA). 

Magdalena specjalizuje się w prowadzeniu zajęć z tańca współczesnego, improwizacji, choreografii, świadomości ciała i ruchu scenicznego. Łączy umiejętności pedagogiczne i pracę artystyczną, tworząc choreografie do spektakli teatralnych, musicali, multidyscyplinarnych przedstawień i autorskich projektów. 

Staż studencki odbyła jako asystentka choreografa Johannesa Wielanda w Staatstheater Kassel w Niemczech, następnie pracowała jako pedagog we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego oraz w Policealnym Studium Animatorów Kultury “Skiba”. Aktualnie współpracuje z wrocławskim Cloud Theater, w którym gra w nowatorskich spektaklach nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach. 

Do tej pory brała udział w ponad 50 spektaklach i projektach, pracując zarówno jako tancerka, aktorka, choreografka i producentka.

W wolnym czasie podróżuje „za jeden uśmiech” i praktykuje Pilates, którego jest też instruktorką. 

WARSZTATY 

 

IMPROWIZACJA RUCHOWA

Celem warsztatu jest pobudzenie kreatywności ruchowej, odnalezienie przyjemności ze swobodnej aktywności i zwiększenie świadomości ciała.

Program zajęć zbudowany jest na bazie wieloletniego doświadczenia w pracy z aktorami, tancerzami i artystami pantomimy. Punktem wyjścia do wspólnej pracy jest improwizacja ruchowa, taneczna, kontakt improwizacja oraz podstawy bezpiecznej pracy z ciałem.

 

W trakcie sesji będziemy badać naturalne procesy zachodzące w naszym ciele oraz potencjał naszych zmysłów. Ćwiczenia indywidualne, w parach i grupowe będą punktem wyjścia do wspólnej praktyki choreograficznej. 

Zajęcia z improwizacji ruchowej są wspaniałą przygodą która rozwija nas fizycznie oraz daje czas i przestrzeń do pracy nad własną motoryką.

 

*

Katarzyna Bogucka

Ceramiczka z pasji, od kilku lat prowadzi własną pracownię pod Wrocławiem. Organizuje warsztaty, plenery ceramiczne oraz realizuje własne projekty pod marką MOC (Melody of Ceramics). 

Inspiracje czerpie z natury, przenosząc na swoją ceramikę faktury i kolory z otaczającej przyrody.

W swojej pracowni pracuje nad formą i strukturą przedmiotów, starając się stworzyć ceramikę, która oprócz intrygującego kształtu będzie dawała niebanalny dźwięk.

* fot. Zuzia Szablowska (2,5 roku)

WARSZTATY 

PLENEROWE WARSZTATY CERAMICZNE

 

Zajęcia odbywają się w cichym, zielonym ogrodzie położonym pod lasem.

Warsztaty przygotowane są tak, aby każdy mógł wziąć w nich udział niezależnie od umiejętności.

Podczas zajęć każdy z uczestników będzie mógł ulepić naczynie lub wykonać rzeźbę ceramiczną według własnego projektu. Zostanie zapoznany z technikami lepienia oraz zdobienia ceramiki.

Oprócz technik lepienia każdy z uczestników warsztatów może zapoznać się z technikami odciskania z formy gipsowej
lub odlewania z masy lejnej
Warsztaty przygotowane są tak, aby każdy niezależnie od umiejętności plastycznych miał szansę samodzielnie wykonać pracę ceramiczną, a przy tym zrelaksować się :)

 

Jednorazowe spotkania ceramiczne.

To propozycja dla osób będących przejazdem w okolicy i mogących pozwolić sobie na jednorazowe spędzenie czasu na twórczej pracy w ceramicznej pracowni. Pracownia dysponuje wcześniej przygotowanymi i częściowo wypalonymi pracami, które podczas spotkania uczestnicy zdobią angobami lub szkliwami. Prace zostają wypalone i wysłane do uczestników w ciągu 3 dni.

 

Wypał w technice RAKU

1-dniowy plener ceramiczny. 

Warsztaty przygotowane są tak, że każdy wróci do domu z własnoręcznie poszkliwionymi naczyniami. Dla osób, które nie mają swoich prac, mamy przygotowane kubki, miseczki i talerzyki do wyboru. Podczas warsztatów uczestnicy szkliwią swoje lub przygotowane przez pracownię prace i uczestniczą w przygotowaniu wypału. Prace po ok 2 godzinach wypału w piecu wyjmowane są przy 1000 stopniach C i poddawane redukcji w trocinach, a po ostudzeniu i wyczyszczeniu są gotowe. Proces wypału i redukcji jest bardzo widowiskowy a efekty szkliwienia niepowtarzalne :)

 
Michał Szablowski

Kompozytor, instrumentalista i wokalista. Autor ścieżek muzyki do filmów pełnometrażowych z dystrybucją kinową w Polsce i zagranicą ("Za Niebieskimi Drzwiami", "Kolekcja Sukienek", "W absolutnej ciszy"), form reklamowych i krótkometrażowych. Tworzył i wykonywał piosenki w ramach zespołu rockowego ECHOE. Komponował do spektakli teatralnych dla młodego widza. Komponuje i aranżuje piosenki, zajmuje się sound designem i miksem dźwiękowym. Autor projektu muzycznego "Tra La La - pierwsza piosenka Twojego dziecka" skierowanego do rodzin z małymi dziećmi.

WARSZTATY GITAROWE

 

Warsztaty przewidziane dla osób, które niedawno zaczęły swoją przygodę z gitarą lub dla tych, które grają już od jakiegoś czasu, ale chciałyby zainspirować się nowymi pomysłami na gitarowe granie.  

Do uczestnictwa potrzebna jest własna gitara.

 

W planie warsztatów:

- wprowadzenie do techniki fingerstyle i wspólna nauka utworu bluesowego

- podstawy improwizacji

- różne formy akompaniamentu

- wspólne jam session

 
Ewelina Serwiak

Właścicielka sklepu i przestrzeni kreatywnej- Botanika we Wrocławiu.

W swojej pracy inspiruje się naturą. Kocha kwiaty i całą przyrodę. Piękno szczególnie zauważa w jej sezonowości i zmienności.

Gdy podróżuje zawsze zwiedza też parki i ogrody, a swoimi obserwacjami chętnie dzieli się na warsztatach botanicznych. Układa bukiety, plecie wianki i sadzi rośliny.

WARSZTATY 

  • Warsztaty z układania bukietu.

 

Oprócz poznania wskazówek jak to zrobić będziemy też rozmawiać o kolorach, ich łączeniu, podziale i doborze. 

  • Warsztaty plecenia wianków

Idealne do wakacyjnych sesji zdjęciowych,  kobiecych letnich pogaduch, albo jako atrakcja na wieczory panieńskie. 

  • Warsztaty las w szkle

Podczas warsztatów dowiecie się jak samodzielnie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. 

Nauczymy się odpowiednio dobierać rośliny i dedykowane im podłoża. Opowiemy o procesach które zachodzą w naszych szklanych magicznych ogrodach i podpowiemy jak o nie dbać.

  • Warsztaty kokodemy   ​

​Japońskie słowo „kokodema” oznacza kulę z mchu. Taki też będzie efekt warsztatu, na którym ułożymy korzenie rośliny ozdobnej, otulając je mchem  i formując w piękną podwieszaną  kulę.

 
Ada  Bieranczyk

Na co dzień zajmuje się strategiami komunikacyjnymi w agencji marketingowej i współtworzy gastronomiczny wegański projekt - PieRogi Vegan we Wrocławiu.

W wolnych chwilach nieustannie wymyśla nowe potrawy, które później wciela w życie. Uwielbia bawić się smakami i teksturami.

WARSZTATY 

"Ciekawa i warta uwagi potrwa to taka, która jest zarówno kwaśna jak i słodka, z ostrą nutą i z bogactwem struktur: aksamitną łagodnością, chrupkością i chropowatością" - mówi.

Wiele z takich potraw, które wymyśla w domowym zaciszu, realizuje później w czasie warsztatów kulinarnych. Podczas takich wydarzeń stara się przemycać jak najwięcej idei roślinnych i zachęcać zarówno do eksperymentowania w kuchni jak i gotowania intuicyjnego.

 
Kinga Maciejewska

Reżyserka, animatorka kultury, prowadzi warsztaty teatralne i plastyczne. Reżyseruje i gra spektakle, śpiewa w zespole wokalnym, tworzy lalki teatralne, szyje, praktykuje jogę i uczy się tańczyć tango. Lubi stawiać sobie nowe wyzwania i odkrywać kolejne możliwości.

Mówi: "Tak zaczęła się moja przygoda z kulami kąpielowymi.

Spróbowałam i zakochałam się w prostocie i możliwościach jakie daje mi samodzielne tworzenie kuli kąpielowych. Kule, to idealny prezent dla całej rodziny i chwila relaksu z ulubionym zapachem"

WARSZTATY 

Tworzenie kuli kąpielowych sprawia, że czuję się jak czarodziejka. Skrupulatnie dobieram składniki pielęgnacyjne i zapachowe zamykając w kuli magiczny świat. Bawię się kompozycją oddziałując na zmysły. Świadomie przywołuję wspomnienia domowego ogrodu z krzakami dzikich róż i alejką lawendy. Energetyzuję się zapachem porannej kawy i świeżych cytrusowych woni lub wyruszam w nieznane sięgając do orientalnych zapachów paczuli, jaśminu i drzewa sandałowego.

Daję sobie czas na zabawę i odkrywanie. Dolewam olei, mieszam kolory, wyszukuję nowe kształty. W efekcie powstają kule, które ciszą oko i uwodzą obietnicą niepowtarzalnej przygody jeszcze przed zanurzeniem w wannie.

Zapraszam do wspólnego czarowania.

W poszukiwaniu nowych inspiracji i zapachów...

 

Kontakt:

Secret Spot
 

Wrocław

Tel:  792130287

Email: secretspot@gmail.com

Chcesz dostawać wiadomości o naszych wyjazdach, konkursach i wydarzeniach - zapisz się :)

SECRET SPOT

POZNAJ MIEJSCA PEŁNE HARMONII I MAGII

Follow us

Scecret Spot ​

  • Grey Facebook Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now